Jak naprawdę działa ubezpieczenie lekarskie w Polsce?

Jako student medycyny być może zastanawiasz się nad tym, jak działa system w Twoim kraju. Słyszałeś o firmach ubezpieczeniowych nadużywających danych pacjentów i o tym, że koszty opieki zdrowotnej mogą być astronomiczne. Nie ma lepszego momentu niż teraz, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje system opieki zdrowotnej w Twoim kraju, zanim zaczniesz kupować ubezpieczenie dla siebie lub dla innych członków rodziny. Wiedza, którą posiadamy teraz, pomoże nam podjąć świadomą decyzję i uchroni nas przed ewentualnymi pułapkami po drodze. Przyjrzyjmy się, co należy wiedzieć przed zakupem polisy w Polsce.

Co to jest ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne to umowa, która pokrywa Ciebie i członków Twojej rodziny w razie wypadku lub wydatków związanych ze zdrowiem. Może ono obejmować takie usługi jak wizyta u lekarza, leki na receptę, pobyt w szpitalu i badania diagnostyczne.

Jak działa ubezpieczenie medyczne w Polsce?

Ubezpieczyciel, który wystawia Twoją polisę, jest tym, który pozwie Cię w przypadku niezapłaconego rachunku za leczenie

Polska opieka zdrowotna jest zarządzana przez prywatnych ubezpieczycieli, którzy mają ustalone stawki za niektóre procedury. Rząd dotuje publiczną opiekę zdrowotną dla osób ubogich, które stanowią około 10% populacji. Dlatego w przypadku procedur medycznych ubezpieczyciele najpierw wystawiają rachunek na kwotę, którą pokryje rząd. Jeśli nie będziesz w stanie zapłacić, ubezpieczyciel złoży przeciwko tobie pozew. W zależności od wybranego ubezpieczyciela, będziesz musiał zapłacić pewien procent swojego rachunku medycznego z góry przed otrzymaniem ubezpieczonego leczenia. W przeciwnym razie, jeśli trafisz do szpitala, szpital poprosi Cię o zapłacenie pełnej kwoty rachunku.

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jest to najbardziej powszechne ubezpieczenie zdrowotne w Polsce. Polisę na prywatne ubezpieczenie zdrowotne możesz kupić u prywatnego ubezpieczyciela lub na rynku internetowym. Prywatne polisy zdrowotne w Polsce oferowane są wyłącznie za pośrednictwem marketu internetowego. Dzieje się tak dlatego, że tylko platformy internetowe mogą sprzedawać polisy ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie zdrowotne dla samozatrudnionych – jest to ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców, którzy kupują prywatną polisę zdrowotną dla siebie. Nie ma wymogów, aby osoby samozatrudnione kupowały prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ale jest to dobry sposób na zabezpieczenie się.

Co otrzymujesz z polskim ubezpieczeniem zdrowotnym?

Większość planów prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce oferuje pełne pokrycie. Pokryjesz większość wydatków medycznych, w tym opłaty za szpital, rachunki lekarskie i leki na receptę. W zależności od planu ubezpieczeniowego można, ale nie trzeba, pokrywać kosztów poradnictwa i innych rodzajów leczenia. Niektóre prywatne ubezpieczenia zdrowotne w Polsce nie pokrywają wydatków na zęby. Jednak większość planów pokrywa.

Kto wydaje polskie ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczyciel, który wystawia Twoją polisę, jest tym, który pozwie Cię w przypadku niezapłaconego rachunku za leczenie. Jest to ryzyko zarówno dla ciebie, jak i dla ubezpieczyciela: jeśli nie zapłacisz rachunku, ubezpieczyciel pozwie cię o kwotę, którą następnie pokryje rząd. Jeśli nie zapłacisz rachunku, ubezpieczyciel również złoży pozew.

Kto nie jest objęty polskim ubezpieczeniem zdrowotnym?

Polska opieka zdrowotna nie jest darmowa, więc trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne

Przeszczepy organów, leczenie bezpłodności, operacje kosmetyczne i zabiegi związane z orientacją seksualną nie są objęte polskim ubezpieczeniem zdrowotnym. Co więcej, musisz zapłacić całą kwotę rachunku za opiekę zdrowotną, nawet jeśli zostanie ona uznana za niepotrzebną.

Polska opieka zdrowotna nie jest darmowa, więc trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Możesz użyć Google Maps lub yelp.co.uk, aby znaleźć lekarzy w swojej okolicy i szpitale, które akceptują różne plany ubezpieczeniowe. Możesz również użyć Google Maps, aby znaleźć apteki, które są otwarte teraz, lub możesz użyć yelp.co.uk, aby znaleźć restauracje, hotele i inne miejsca w pobliżu.

Słowa końcowe

Przed wizytą u lekarza w Polsce będziesz musiał wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, będziesz musiał zapłacić pełną cenę za wizytę. Jeśli masz prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zostaniesz poproszony o zapłacenie części kosztów wizyty. Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia zdrowotnego, nie będziesz mógł skorzystać z żadnej opieki medycznej. Jeśli zdecydujesz się na zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, pamiętaj, aby rozejrzeć się za najlepszymi stawkami. Porównaj polisy obok siebie i przeczytaj drobny druk, aby upewnić się, że otrzymujesz pokrycie, którego potrzebujesz w cenie, na którą możesz sobie pozwolić.