Na czym polega car wrapping – inaczej oklejanie lakieru samochodowego?

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych i ich wpływem na opinie ludzi o rzeczach, samochody stały się dla ludzi sposobem na wyrażenie swojej tożsamości. Dodatkowo, stale rosnące koszty posiadania samochodu sprawiają, że posiadanie samochodu jest czymś, na co mogą sobie pozwolić tylko uprzywilejowane osoby. Jeśli jesteś kimś, kto lubi się wyróżniać i złożyć oświadczenie ze swoim samochodem, oklejanie samochodów może być właśnie tym, czego szukałeś. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o oklejaniu samochodów i dlaczego stało się ono tak popularne.

Kiedy warto okeić auto?

Oklejanie samochodu to proces pokrywania samochodu dużym arkuszem zadrukowanego winylu, który może być zainstalowany albo przez malowanie samochodu, albo przez nakładanie folii winylowej. Oklejanie samochodów jest opłacalnym sposobem na przekształcenie wyglądu samochodu. Ponieważ jest to całkowicie nowy projekt, który znajduje się na istniejącym lakierze, oklejanie samochodów jest świetną opcją, jeśli chcesz zmienić wygląd swojego samochodu bez konieczności ponownego malowania.

Jeśli sprzedajesz swój samochód, folia winylowa może być usunięta bez uszkodzenia podstawowego lakieru, co może się przydać, jeśli próbujesz szybko sprzedać samochód.

Jeśli Twój samochód jest w dobrym stanie, zawsze powinieneś spróbować przemalować samochód przed jego oklejeniem

To samo dotyczy tego, czy kiedykolwiek będziesz chciał zmienić wygląd swojego samochodu – wszystko, co musisz zrobić, to odkleić folię i założyć nową.

Jak działa oklejanie samochodów?

Oklejenie może być wykonane albo poprzez pomalowanie samochodu płytami winylowymi, albo poprzez nałożenie arkuszy wstępnie wyciętego winylu na samochód. Proces oklejania samochodu trwa zazwyczaj 2-3 dni, podczas gdy malowanie samochodu płytami winylowymi trwa około 5 dni. W przypadku oklejania winylem, projektant oklejania tworzy projekt na podstawie wymagań, które podałeś. Następnie wysyła swój projekt do producenta winylu, gdzie jest on drukowany na dużym kawałku winylu. Następnie winyl jest nakładany na zewnętrzną część samochodu za pomocą specjalnych sprayów i ściągaczki. Wrapping winylu pochodzi w arkuszach o różnych szerokościach, więc praca jest wykonywana w sekcjach.

Dlaczego oklejanie samochodów stało się tak popularne?

Niektóre z powodów, dla których oklejanie samochodów stało się tak popularne, obejmują:

  • oklejanie samochodu nie wymaga specjalistycznych umiejętności
  • oklejanie samochodu nie wymaga dużej ilości miejsca
  • oklejanie samochodu wygląda profesjonalnie
  • oklejanie samochodu może być wykorzystane do reklamy
  • oklejanie samochodu jest łatwe do usunięcia
  • oklejanie samochodu może być wykorzystane do zmiany koloru
  • oklejanie samochodu może być wykorzystane do zmiany grafiki

Kiedy stosować oklejanie samochodu vs. lakierowanie samochodu

Jeśli Twój samochód jest w dobrym stanie, zawsze powinieneś spróbować przemalować samochód przed jego oklejeniem. Zapewni to maksymalną ochronę dla Twojego pojazdu i pozwoli Ci cieszyć się samochodem przez długi czas. Jeśli Twój samochód jest w złym stanie lub chcesz szybko uzyskać nowy, świeży wygląd, to powinieneś rozważyć oklejenie go zamiast tego.

Jeśli chcesz zmienić kolor swojego samochodu, to prawdopodobnie powinieneś go owinąć. Jeśli chcesz zmienić grafikę, to prawdopodobnie powinieneś pomalować samochód zamiast.

Jeśli owijasz swój samochód, upewnij się, że twój samochód jest w dobrym stanie. Jeśli znajdziesz rdzę lub wgniecenia, prawdopodobnie powinieneś najpierw rozważyć ponowne malowanie samochodu. Ponadto powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na instalację, a także powinieneś zaplanować instalację z wyprzedzeniem.

Koszt oklejenia

Jeśli Twój samochód jest w dobrym stanie, zawsze powinieneś spróbować przemalować samochód przed jego oklejeniem

Koszt oklejania samochodu zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju samochodu, projektu, użytych materiałów i wymaganej pracy. W zależności od marki i modelu samochodu, użytych materiałów i projektu, średni koszt oklejenia samochodu winylem waha się od 1500 do 6000 dolarów.

Średni koszt lakierowania samochodu to 5000$ – 7500$. Średni koszt lakierowania ciężarówki lub SUV-a to 7500$ – 10 000$.

Marki owijające i jakość instalatorów

Kiedy szukasz firmy zajmującej się instalacją owijek samochodowych, zawsze powinieneś upewnić się, że są one certyfikowane i przeszły odpowiednie szkolenie. Ponadto, powinni mieć doświadczenie w oklejaniu samochodów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy zawsze upewnić się, że wybierzesz firmę, która ma doświadczenie w owijaniu marki i modelu samochodu. Zapewni to, że instalacja będzie wyglądać dobrze. Jeśli wybierasz firmę zajmującą się owijaniem, zawsze powinieneś sprawdzić jakość ich pracy. Możesz to zrobić, prosząc o referencje, odwiedzając ich poprzednie instalacje i czytając recenzje online. Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz najlepsze wyniki, powinieneś zawsze wybierać renomowaną firmę zajmującą się owijaniem samochodów.

Podsumowanie

Oklejanie samochodów to świetny sposób na przekształcenie wyglądu samochodu bez konieczności jego ponownego malowania. Jeśli chcesz zmienić kolor swojego samochodu lub zmienić grafikę, prawdopodobnie powinieneś go owinąć zamiast malować. Owijanie samochodu jest łatwiejsze i tańsze niż jego przemalowanie. Ponadto można je wykonać w mniej niż tydzień, można je wykonać w dowolnym miejscu, można je wykonać w dowolnym czasie i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Oklejanie samochodu może być również wykorzystywane do reklamy, można dzięki niemu zmienić kolor lub zmienić grafikę. Wybierając firmę zajmującą się oklejaniem, zawsze powinieneś sprawdzić jakość ich pracy. Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze rezultaty, powinieneś zawsze wybierać renomowaną firmę zajmującą się oklejaniem samochodów.